Mindfulness ve vztazích a komunikaci

6-TÝDENNÍ prohlubující KURZ MINDFULNESS

Většina z nás nežije jako meditující poustevníci v jeskyních, nýbrž žijeme ve vztazích a v každodenním kontaktu s druhými, a tak se nám pro praxi mindfulness ve vztazích zpravidla nabízí daleko více příležitostí než pro prosté sezení v tichu na meditačním polštářku.

Vztahy a komunikace jsou také nakonec jedním z nejdůležitějších zdrojů naší radosti a spokojenosti, zároveň nezřídka představují také výzvu, nebo jsou místem konfliktů a napětí. Mindfulness nám tak může pomáhat k hlubšímu porozumění sobě samotným i druhým, vést nás k větší otevřenosti a uvolnění v komunikace a zároveň také jasnějšímu vnímání našich potřeb a hranic.

 

Pro koho

Kurz je určen pro ty, kdo už mají s meditací nebo s mindfulness zkušenost, například absolvovali základní 8 týdenní kurz, a je příležitostí k prohloubení praxe plného uvědomování a bytí tady a teď a zároveň rozšíření praxe do vztahů a komunikace. Kurz může být velmi obohacují pro ty, kdo pracují s lidmi (terapeuty, učitele…), a nabídnout jim novou možnost, jak být s druhými, jak jim naslouchat a rozumět.

Jak kurz probíhá

Kurz předpokládá ochotu komunikovat a v bezpečném prostoru prozkoumávat a sdílet vlastní zkušenosti a prožívání komunikace. Během jednotlivých večerů se budeme věnovat meditaci, všímavému dialogu ve dvojicích nebo trojicích a sdílení v celé skupině.

Z čeho kurz vychází

Kurz čerpá jednak ze všímavého dialogu Gregory Cramera a jeho principů, jejichž cílem je vnášet bdělost do vztahů a komunikace, dále z praxe poradních kruhů a konečně také nenásilné komunikace.

Témata 

Předsudky, první dojem, naslouchání, empatie, porozumění, konflikty, vnímání sebe i druhého, láska, péče, potřeby, hranice. 

Literatura

Gregory Kramer, Insight Dialogue. The Interpersonal Path to Freedom, 2017.

Jack M. Zimmerman a Virginia Coyle, Cesta poradního kruhu, 2016.

Marshall Rosenberg, Nenásilná komunikace, 2016.

Kdy: od 26. března do 30. dubna 2024, od 19:00 do 21:15 a celodenní setkání v sobotu 13. dubna od 10.00 do 17.00

Kde: Rybalka, Rybalkova 55, Praha Vinohrady.

Cena

1. Základní cena: 5.900 Kč.

2. Snížená cena: 4.500 Kč
Sleva je určena těm, kterým by běžná cena kurzu zabránila v účasti. Dobře zvažte, zda slevu potřebujete. Důvěřuji Vašemu rozhodnutí! Pokud váháte, napište mi. Pokud je to potřeba, je možné platbu také rozložit do více částí, a část např. zaplatit až během kurzu. V takovém případě mi napište.

3. Stipendium: rozhodněte se, kolik za kurz můžete zaplatit
Chci, aby kurzy byly dostupné všem a cena nebyla překážkou v účasti. Pokud byste se chtěli kurzu zúčastnit, ale z finančních důvodů si to nemůžete dovolit, nabízím možnost požádat o stipendium:  sami si určíte částku, kterou za kurz můžete zaplatit. Důvěřuji vám, že si určíte takovou částku, která bude pro vás dostupná a zároveň vyjádří vaši motivaci a zájem zúčastnit se tohoto kurzu. Pokud chcete požádat o stipendium, vyplňte prosím formulář přihlášky níže a do poznámky uveďte:
  1. proč se o stipendium ucházíte
  2. jaké jsou vaše 3 hlavní motivace zúčastnit se tohoto kurzu a
  3. jakou částku chcete zaplatit

 

Platba možná také přes: 

„Kurz byl velmi inspirativní a uklidňující. Když do kurzu více dáte, násobně více z něj také dostanete. Jak kurz probíhá uvnitř každého z nás samozřejmě do velké míry závisí na každém z nás 🙂 Každopádně Šimon je v tomto ohledu dobrý udavatel směru, nebo možná spíše inspirace a námětů k zamyšlení, k jiným úhlům pohledu. Během kurzu si vyzkoušíte několik typů meditací, zjistíte, která Vám vyhovuje více nebo méně, pozorujete posuny ve vnímaní a vše můžete sdílet s ostatními. Líbílo se mi, že Šimon však ke sdílení nikoho nenutil. Skvělé jsou také další inspirativní materiály, cvičení a audia, která dostáváte postupně k dispozici a která vám pomohou s praxí přes týden. Kurz bych doporučila, ale také bych doporučila věnovat se více než já i úkolům během týdne. A rozhodně nevynechejte celodenní mindfullness setkání :)“

Jana H.

Šimon má dar vám přiblížit lehkosti bytí. Tomu nelze říci ne 🙂

Klára J.

„Krásný kurz, ukázal mi nový způsob prožívání času a vnímání dění kolem mne.“

Karel Harant

„Byl to to čas, který jsem měla jen pro sebe. Čas, kdy jsem se mohla zastavit, zpomalit, setkat se sebou. Díky kurzu jsem získala dovednosti, které si přenáším do svého života. Umění udělat si chvilku klidu a vidět věci pozitivně. Děkuji!

Renča Trčková

„Všímavost. Až s tímhle kurzem jsem si uvědomila, jak moc nevidíme svět, ve kterém žijeme. A jak jednoduché vlastně je být přítomná. Díky!“

Bára F.

„Skvělý kurz, který mě naučil základní praktiky všímavé meditace a hlavně mě vytrénoval v drobných každodenních ‚všímavých‘ návycích, z nichž mnohé díky němu dělám už téměř automaticky, což osobně považuji asi za největší přínos a životní změnu. Kurz se nedá pasivně konzumovat, vyžaduje dost vlastní iniciativy a domácího cvičení a rozhodně bych doporučila si to pokud možno naplánovat tak, abyste v jeho období nebyli příliš vytížení.“

Anna N. V.

Mgr. Šimon Grimmich
simon.grimmich@gmail.com
tel.: 606 131 265

„Instructions for living a life
Pay attention.
Be astonished.
Tell about it.“

Mary Oliver

Šimon Grimmich

Mám prostě rád ty chvíle, kdy jsem plně tady a teď, a rád na tétp cestě doprovázím druhé.

Jsem učitelem mindfulness (všímavosti), absolvoval jsem oficiální výcvik pro učitele MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) a také výcvik MBCL (Mindfulness-Base Compassionate Living)   v Německu, který pořádá Institut für Achtsamkeit.

Od roku 2008 působím Prázdninové škole Lipnici, kde jako instruktor připravuji kurzy zaměřené na rozvoj tvořivosti (především kurz Tribo), hledání vlastní cesty a kurz pracující s koncepcí cesty hrdiny.

Pracuji rovněž jako překladatel, nejraději se věnuji překladům poezie. A poezii také píši, můžete se podívat na moji sbírku Zámlčí. Rád zachycuji ty prchavé (nebo snad věčné?) okamžiky krásy. Fascinuje mě vztah mezi poezií, přítomností a všímavostí.

Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde jsem se ve své magisterské práci zabýval fenomenologií pozornosti a kde dále pokračuji jako doktorand a věnuji se zkoumání zenové meditaci v rámci křesťanství.

Zkušenosti

Vlastní meditační praxi se věnuji od roku 2009. Od té doby jsem absolvoval řadu týdenních meditačních pobytů v Čechách, v Německu, ve Francii a v Indii, a pár měsíčních meditačních ústranní, ať už šlo o zen, vipassanu nebo kontemplaci. Od roku 2016 meditaci také učím. Mými kurzy, workshopy a meditačními pobyty za tu dobu prošlo přes 700 účastníků.

Vedle vlastních 8 týdenních kurzů a pobytů pořádám meditační pobyty a kurzy také v Kolínském klášteře (spolu s Petrem Vacíkem) nebo ve spolupráci s Českou křesťanskou akademií.

Spolu s Honzou Burianem pořádáme kurzy mindfulness na 1. lékařské fakultě nebo jsme také připravovili sérii večerů v buddhistickém centru Lotus.

Workshopy mindfulness pořádám také ve Skautském institutu.

Jsem spolutvůrcem Mindfulness Clubu, se kterým každoročně připravujeme konference věnované mindfulness.

Rovněž jsem připravil Průvodce po přítomnosti, ve kterém naleznete teorii týkající se všímavosti a zároveň řadu praktických cvičení a inspirativních textů.

Přihlásit se na kurz mindfulness VE VZTAZÍCH A KOMUNIKACI od 26. března

14 + 14 =