Slunovratová pouť 

~ Bílé Karpaty

Od 16. do 19. června 2022

V období kolem letního slunovratu jsou nejdelší dny, slunce i příroda jsou v plné síle a rozpuku, vše jiskří, bují a klokotá. Kde jinde strávit tenhle čas než v přírodě, abychom se mohli do letního reje živlů plně zapojit a aktivovali i svou sílu a rozvernost. Srdečně váz zveme na slunovratovou pouť karpatskou krajinou.

 

Na cestě vás provedou Helena Kosková, Šimon Grimmich a slunce.
 
* Budeme putovat krajinou Bílých Karpat, přes lesnaté kopce a rozkvetlé louky.
* Půjdeme denně kolem 15 km, budeme mít zastávky na program a odpočinek.
* Cestou nás čeká čtení, drobné aktivity podporující kontakt se sebou / s ostatními / s přírodou, sdílení v kruhu a vyprávění příběhů i dostatek času pro sebe.
* Spát budeme pod hvězdami, mýt se v potocích, vařit si budeme společně na ohni. V minulých letech se ukázalo, že pouť může být také dobrým “úvodem do vandrování”, takže pokud nemáte se spaním či vařením v přírodě zkušenosti, není to na překážku, vzájemně si pomůžeme, s čím bude třeba.
* Cena: 2500 – 3500 Kč, dle vašich možností a spokojenosti
Zahrnuje organizaci a program. Jídlo si každý přivezeme, na podrobnostech a součinnosti se domluvíme ve skupině.
Neradi bychom, aby finance byly překážkou, pokud máte o pouť zájem a je mimo vaše aktuální možnosti, kontaktujte nás. 

O NÁS

Helena Kosková
Lektorka, terapeutka, zahradnice
Věnuji se vzdělávání, facilitaci skupinových procesů a poradních kruhů, provázení krajinou a moderování tradičních svátků i současných rituálů v rámci platformy Natural Spirit. Vystudovala jsem sociologii a sociální práci a absolvovala psychoterapeutický výcvik Pesso-Boyden System Psychomotor. Inspiraci čerpám z pozorování přírodních cyklů na poutích i v zahradách a z naslouchání příběhům v kruzích.
Více viz www.naturalspirit.cz

Šimon Grimmich
Učitel meditace a mindfulness, instruktor Prázdninové školy Lipnice
Meditaci se věnuji od roku 2009, absolvoval jsem řadu ústraní v ČR i v zahraničí a výcvik pro učitele meditace všímavosti (MBSR a MBCL) v Německu pod vedením Institut für Achtsamkeit. V rámci doktorandského studia filosofie a religionistiky na FF UK zkoumám tradiční a moderní pojetí meditace. Pracuji jako překladatel. Fascinuje mne vztah mezi poezií, uměním, přítomností a všímavostí. Tyto elementy vnáším i do zážitkových kurzů, které lektoruji.