Klidná mysl
Zastav se v přírodě a najdi klid

Pár dní v přírodě
Klidná a jasná mysl
Uvolněné tělo

Dozvíte, co to je mindfulness a jak ji prostřednictvím meditace a dalších cvičení rozvíjet, abyste s touto praxí mohli začít a pokračovat v ní samostatně dál. Vyzkoušíte si řadu praktických cvičení, která prohlubují schopnost soustředění, všímavosti a vedou ke zklidnění a uvolnění.

Cvičení nebo praxe meditace a mindfulness pomáhá lépe zvládat stres a regulovat emoce, prohlubovat soustředění a přispívá také ke klidné a jasné mysli a celkové spokojenosti.

Co si z prodlouženého víkendu odnesete?

  1. Zklidníte svou mysl, uvolníte své tělo.
  2. Osvojíte si 5 cvičení, která vám pomohou v tom, abyste s mindfulness mohli dál pokračovat a prohlubovat svou zkušenost.
  3. K cvičením mindfulness dostanete také nahrávky, které vás ve vaší praxi podpoří.
  4. Získáte praktické tipy, jak mindfulness rozvíjet i v běžných každodenních nebo pracovních situacích, a jak v její praxi dál vytrvat.
  5. Dozvíte se a vyzkoušíte si, jak prostřednictvím mindfulness lépe zacházet s nepříjemnými myšlenkami a náročnými emocemi.
  6. A nebude také chybět čas na odpočinek, na relaxaci a na procházky do okolní nádherné přírody. 

Jak to bude probíhat?

Dopoledne věnujeme dvě až tři hodiny cvičení mindfulness, diskusím nebo krátkým přednáškám o mindfulness. Stejně tak odpoledne opět věnujeme podobný čas prohlubování zkušeností a poznatků o mindfulness. Večer nás čeká společný již více odpočinkový a relaxační program. Přestože program bude nabitý, nebude chybět dostatek času na odpočinek nebo na procházku po okolních lesích. Rádi bychom vám toho hodně předali, ale chceme také, aby to bylo vyvážené 😉

Praktické informace

Pro koho

Pro všechny se zájmem o vnitřní zklidnění a práci na sobě. Předchozí zkušenost s mindfulness nebo s meditacemi není třeba. Prodloužený víkend Klidná mysl je určen pro ty, kdo by s mindfulness nebo s meditací rádi začali.

Ubytování a strava

Ubytuje nás malebný a historií prodchnutý Tuněchodský Mlýn, nacházející se v lesích 13 km od Stříbra (na jihozápad od Plzně, zhruba 1,5 h od Prahy). V okolí Mlýna je velká zahrada,
louky a lesy, klid přírody na vás dýchne hned při příjezdu.
Ubytování bude ve vícelúžkových pokojích. Dvoulůžkové či jednolůžkové pokoje jsou možné při včasném přihlášení za příplatek. Strava je formou plné penze a je vegetariánská. Bezlepková a bezlaktózová strava je možná při nahlášení předem.

Doprava

Doprova po vlastní ose, před začátkem pobytu posíláme tabulku, díky které je možné se domluvit na spolujízdě.

Cena a přihlášení

Cena zahrnuje program, ubytování a plnou penzi.

Zvýhodněná cena: 6900 Kč (při přihlášení a platbě do 15. května 2023)

Standardní cena: 7500 Kč

Prodloužený víkend
Klidná mysl

Termín: od 30. června do 3. července 2023
pátek 18.00 až pondělí 14.00
Místo: Tuněchodský mlýn, Tuněchody 21, kousek od Stříbra
Cena: při platbě do 15. května 6900 Kč, po 15. květnu 7500 Kč

Fotky z místa

O nás

Šimon Grimmich

Učím 8 týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vede víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.

Michal Dvořák

Již několik let vedu 8týdenní MBSR kurzy a další semináře, workshopy, které se tématem všímavosti zabývají. Učím to, co sám žiji, pravidelně cvičím mindfulness a využívám jej v příjemných i náročných situacích, které mi život přihrává. Mindfulness mi dodává klid, pomáhá mi zvládat stres a uklidnit hlavu. Absolvoval jsem mindfulness teacher program na UMASS Medical School (USA) a pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR). Více o mně najdete na www.bemindful.cz 

Přihláška na prodloužený víkend Klidná mysl

15 + 3 =