KRUHY

O chaosu, o OSUDU, o znovuzrození, o vnitřním ohni

Přijďte se zklidnit a uvolnit meditací, inspirovat se a potěšit ducha výživným textem, zkoušet číst mezi řádky, propojit se s ostatními prostřednictvím vyprávění a naslouchání, sdílení naší žité zkušenosti.

≈ ≈ ≈ ≈

18. března O chaosu
18.30–20.30

Srdečně vás zveme na večerní kruh O chaosu.
– čtení z textu Michala Ajvaze, českého básníka, prozaika a překladatele letícího na křídlech magického/mýtického realismu.
– poradní kruh – sdílení dojmů, asociací, příběhů a zážitků, které přinášejí možnost ponořit se do témat z básní a textů v kontextu našich každodenních životů
– zastavení a krátká meditace

Setkání proběhne online prostřednictvím aplikace Zoom, takže se můžete připojit i třeba z Hodonína, z Kábulu či z karantény. Link zašleme přihlášeným.

Provedou vás Helena Kosková a Šimon Grimmich.

Cena za večer je 300,- Kč, cena za 4 večery 1000,- Kč.

Nechceme, aby byly finance překážkou v účasti, pokud máte zájem se zúčastnit a je to mimo vaše aktuální možnosti, kontaktujte nás.

≈ ≈ ≈ ≈
Večer je součástí jarního cyklu O:
18. března 2021, od 18.30 do 20.30 :: O chaosu
25. března 2021, od 18.30 do 20.30 :: O osudu
1. dubna 2021, od 18.30 do 20.30 :: O znovuzrození
13. dubna 2021, od 18.30 do 20.30 :: O vnitřním ohni

≈ ≈ ≈ ≈

O NÁS

Helena Kosková
Lektorka, terapeutka, zahradnice
Věnuji se vzdělávání, facilitaci skupinových procesů a poradních kruhů, provázení krajinou a moderování tradičních svátků i současných rituálů v rámci platformy Natural Spirit. Vystudovala jsem sociologii a sociální práci a absolvovala psychoterapeutický výcvik Pesso-Boyden System Psychomotor. Inspiraci čerpám z pozorování přírodních cyklů na poutích i v zahradách a z naslouchání příběhům v kruzích.
Více viz www.naturalspirit.cz

Šimon Grimmich
Učitel meditace a mindfulness, instruktor Prázdninové školy Lipnice
Meditaci se věnuji od roku 2009, absolvoval jsem řadu ústraní v ČR i v zahraničí a výcvik pro učitele meditace všímavosti (MBSR a MBCL) v Německu pod vedením Institut für Achtsamkeit. V rámci doktorandského studia filosofie a religionistiky na FF UK zkoumám tradiční a moderní pojetí meditace. Pracuji jako překladatel. Fascinuje mne vztah mezi poezií, uměním, přítomností a všímavostí. Tyto elementy vnáším i do zážitkových kurzů, které lektoruji.