Zenový seššin

Tento zenový seššin představuje intenzivnější meditační pobyt, který je určen přednostně vážným zájemcům o zenovou meditaci. Kurz probíhá v tzv. ušlechtilém mlčení. Den se bude skládat z meditačních bloků (v 25-minutových jednotkách), individuálního doprovázení a práce s kóanem (dokusan), přednášky s dotazy (teišó) a krátké práce (samu).

Komunikačním jazykem kurzu bude jednoduchá angličtina (Gert Luederitz je Rakušan, mluví také německy, francouzsky a tamilsky). 

O učiteli

Gert Luederitz
zenový mistr

Gert vystudoval teologii, vyučoval řečtinu a poté pracoval jako badatel v oblasti židovské diaspory ve starověku. Několik let strávil v Dillí, kde žil v hinduistické rodině a denně studoval buddhistickou logiku a filozofii madhjamaky u Geše Paldena Drakpy.

Posléze pracoval 17 let na psychiatrii pro dospívající. Je ženatý a žije se svou ženou Saskií v Tübingenu (jižní Německo). Má dvě děti, syn žije v Dillí.

Zen se stal důležitou součástí jeho života od osmdesátých let, kdy navštěvoval seššiny róšiho Sekkei Harady a Huga Enomiya-Lassalleho. Přibližně v roce 1991 se stal žákem Ama Samyho, který ho od té doby vede a který jej také autorizoval jako zenového mistra.

 

Zenový seššin

Termín: od 15. května do 21. května 2023, pondělí 18:00 až neděle odpoledne (cca 15:00)
Místo: Kolínský klášter, Kolín, Kutnohorská 26
Cena: 9400 Kč (jednolůžkový pokoj), 6500 Kč (dvoulůžkový pokoj), 4300 Kč (trojlůžkový pokoj)