Víkend s Mindfulness
Meditace, tělo a emoce

Emoce jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Projevují se vždy v nějaké podobě v našem těle a přináší zprávu o tom, co je potřeba změnit a taky energii potřebnou k této změně. Pomocí všímavosti a naladění na své tělo se můžeme učit s emocemi pracovat tak, aby nám předaly informace a energii, ale nezahltily nás. A tak se na retreatu v průběhu tří dnů zastavíme, abychom udělali několik kroků ke spřátelení se se svým tělem i pocity. Kromě meditace zažijete i cvičení zaměřená na vnímavost těla, relaxační a bioenergetické techniky. Vyzkoušíme všímavou komunikaci a budeme se učit neztotožňovat se se svými myšlenkami a emocemi.

Ubytování a strava

Ubytuje nás malebný a historií prodchnutý Tuněchodský Mlýn, nacházející se v lesích 13 km od Stříbra (na jihozápad od Plzně, zhruba 1,5 h od Prahy). V okolí Mlýna je velká zahrada, louky a lesy, klid přírody na vás dýchne hned při příjezdu.

Ubytování bude ve sdílených pokojích po 3 až 5 osobách. Dvoulůžkové či jednolůžkové pokoje jsou možné při včasném přihlášení za příplatek.

Strava je formou plné penze a je vegetariánská. Bezlepková a bezlaktózová strava je možná při nahlášení předem.

Ve Mlýně je infrasauna, kterou je možno využít ve volném čase 🙂 

Doprava

Doprava po vlastní ose. Účastníky propojíme pro možnost spolujízdy.

VÍKEND s mindfulness

Termín: od 19. do 21. dubna 2024
pátek 17.00 až neděle 14.00
Lektoři:
Šimon Grimmich a Paula Fassati
Místo: Tuněchodský mlýn, Tuněchody, kousek od Kladrub, 13 km od Stříbra, zhruba 1,5 h z Prahy…
Cena:
5700 Kč

 

TUNĚCHODSKÝ MLÝN

 

O nás

Šimon Grimmich

Učím 8 týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vede víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.

Paula Fassati

Vystudovala jsem doktorát na FF UK v oboru Teorie kultury, který byl postaven především na antropologii, psychologii, teorii umění a sociologii. Tento obor a zájem o člověka na všech úrovních mě dále vedl k vzdělávání v individuální práci s lidskou psychikou. A tak se ze mě nejdříve stala koučka a lektorka kurzů o zvládání stresu a emocí (MBSR), ale také kurzů o výchově, vztazích.  Těmito postupnými kroky jsem se propracovala až k psychoterapeutickému výcviku na Českém institutu biosyntézy a v roce 2025 budu moct přijmout i první klienty na psychoterapii. Pomáhám nejen rodičům se stresem a emocema, aby oni i jejich děti dostaly do života to nejlepší. Při své práci se zaměřuji na rozvoj emocionální inteligence, laskavosti, komunikace a mindfulness (všímavosti). S manželem máme dvě děti.