Tady a teď
víkendový pobyt s jógou a mindfulness

Pojďte se zastavit v bývalém mlýně uprostřed borových lesů a vychutnat si přítomný okamžik na místě, které k tomu samo vybízí. Během víkendu se budeme věnovat józe, meditaci všímavosti a zažijeme také kakaovou ceremonii. Program víkendu vytváří promyšlený celek, díky kterému bude možné se zastavit, zklidnit a spojit se více se svým tělem. Víkend může být dobrým zastavením, během kterého načerpáte energii a inspiraci. Zároveň také získáte větší nadhled, a možná i odpovědi na své aktuální otázky nebo témata.

PROGRAM VÍKENDU

  • Osvojíte si základy meditace či prohloubíte svou stávající praxi
  • Naučíte se, jak lépe přenést všímavost do každodenního života
  • Příjemně protáhnete a posílíte tělo během ranních lekcích jógy
  • Budete mít čas na sebe a na procházku
  • Potkáte nové, podobně laděné lidi
  • Program bude různorodý, každý si v něm najde to své

ROZVRH víkendu

Pátek

18:00 jóga
19:30 večeře
20:15 – 22:00 seznámení, představení programu, meditační cvičení

Sobota

7:45 – 9:15 jóga
10:15 – 13:00 workshop meditace a mindfulness, vyzkoušíme si různé typy meditace zaměřené na zastavení a bytí plně tady a teď
13:15 – 16:45 oběd a volný čas
16:45 – 19:30 léčivá kakaová ceremonie
19.45 večeře
20:00 – 22:00 společný večer a prostor pro otázky 

Neděle

7:45 – 9:15 jóga
10:15 – 13:30 workshop mindfulness zaměřený na rozvoj vyrovnanosti a klidu; jak pokračovat v praxi a vnášet více přítomnosti a zastavení do každodennosti
13:30 oběd, rozloučení, odjezd/procházka po okolí

O kakaové ceremonii:

Kakaová ceremonie kombinuje přípravu a pití vysoce kvalitního bio a raw 100% kakaa z Kostariky s meditací a tancem. Tereza propadla kouzlu kakaa při své roční cestě po Střední Americe, kde se účastnila mnoha kakaových ceremonií. Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. S uzemněním pocítíte více jistoty v sami sebe a v život jako takový. Obzvláště silná je kakaová ceremonie v přírodě, kdy naplno můžete prožít spojení s přírodou. Kromě toho, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti.

Ubytování a strava

Ubytuje nás malebný a historií prodchnutý Tuněchodský Mlýn, nacházející se v lesích 13 km od Stříbra (na jihozápad od Plzně, zhruba 1,5 h od Prahy). V okolí Mlýna je velká zahrada, louky a lesy, klid přírody na vás dýchne hned při příjezdu.

Ubytování bude ve sdílených pokojích po 3 až 5 osobách. Dvoulůžkové či jednolůžkové pokoje jsou možné při včasném přihlášení za příplatek.

Strava je formou plné penze a je vegetariánská. Bezlepková a bezlaktózová strava je možná při nahlášení předem.

Ve Mlýně je infrasauna, kterou je možno využít ve volném čase 🙂 

Doprava

Doprava po vlastní ose. Účastníky propojíme pro možnost spolujízdy.

VÍKEND S JÓGOU A mindfulness

Termín: od 27. do 29. října 2023
pátek 17.00 až neděle 14.00
Lektoři: 
Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich
Místo: Tuněchodský mlýn, Tuněchody, kousek od Kladrub, 13 km od Stříbra, zhruba 1,5 h z Prahy…
Cena:
5200 Kč zvýhodněná při přihlášení a platbě do 31. srpna, po tomto datu 5700 Kč.

O NÁS

Tereza Hausmanová

Józe a mindfulness meditacím se věnuji od roku 2012, kdy mi tyto praktiky významně pomohly zvládnout stres během studií na univerzitě. Od té doby se staly nedílnou součástí mého každodenního života. Hlavní přínos jógy a mindfulness vnímám v tom, že mi umožnily poznat sama sebe na hlubší úrovni, žít více v přítomnosti, v celistvosti a v radosti.

Šimon Grimmich

Učím 8 týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vede víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.