Meditační retreat: milující laskavost a soucit

Soucit je spontánní moudrostí srdce. Je vždy s námi. Vždycky byl
a vždycky bude. Když ho v sobě objevíme, spatříme, jak jsme ve skutečnosti silní a v bezpečí.

~ Yongey Mingyur Rinpočhe

 

Meditační retreat je jedinečnou příležitostí prohloubit stávající praxi, ustálit se v ní a získat inspiraci a podporu spolumeditující skupiny.

V bezpečném a podpůrném prostředí se můžete dostat blíže sami k sobě.

V rámci tohoto retreatu se zaměříme zejména na rozvíjení milující laskavosti a soucitu. Zakusíme, že láska a soucit není něco, co bychom měli hledat venku, nebo něco, co v sobě nemáme, nýbrž naopak rozpoznáme, že tyto kvality jsou s námi neustále.

 

Jak bude retreat probíhat

Retreat bude probíhat v částečném tichu (přibližně polovina retreatu). Díky tichu a vnitřnímu klidu vzniká prostor pro to, aby něco nového mohlo přijít, vynořit se na povrch, nebo naopak.

Retreat kombinuje:

  • ranní jógovou a dechovou praxi (vhodnou i pro úplné začátečníky)
  • vedenou meditační praxi
  • čas pro samostatnou praxi
  • dostatek času pro sebe na odpočinek nebo procházky (doporučením je mít po celou dobu vypnutý mobilní telefon)
  • reflexi a podporu v průběhu retreatu (součástí retreatu bude možnost individuálních nebo skupinových setkání zaměřených na sdílení zkušeností a otázek)

Pro koho je retreat určen

Retreat je vhodný pro ty, kdo mají zkušenost s meditací, vědí, jak sedět, a mají chuť svoji meditační praxi prohloubit. Vzhledem k tomu, že se bude meditovat přibližně 6 hodin denně, může pro vás retreat být výzvou. Pokud byste měli nějaké pochybnosti, neváhejte nás kontaktovat.

STRAVOVÁNÍ

Strava bude vegetariánská třikrát denně. Přes celý den bude k dispozici voda, čaj nebo ovoce.

 

Meditační retreat: milující laskavost a soucit

Termín: od 24. října do neděle 27. října 2024
čtvrtek 18.00 až neděle 15.00
Místo: Stodola Jamky, Hvožďany
Cena: 6900 Kč.

Cena retreatu by neměla být překážkou v účasti vážným zájemcům. V takovém případě nás kontaktujte, pokusíme se společně najít dobré řešení.

 

Fotky z místa

O nás

Šimon Grimmich

Učím 8 týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vedu víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.

Bára Tenčlová

Po protančených létech a času porůzných otevírání vědomí se Bára uchýlila pod křídla báječného učitele Yongey Mingyur Rinpočheho, pod jehož vedením léta praktikuje tibetský buddhismus. Každoročně tráví čas v meditačním ústraní a retreat vnímá jako unikátní a nedílnou součást cesty. Svou meditační praxi a to, čím se živí, propojuje v prostoru Touch Therapy, kde skrze vědomý dotek a přijetí toho, co je, pomáhá ostatním utišit svou mysl a najít cestu k sobě samým skrze ticho a klid. Je spoluzakladatelkou české větve meditační skupiny Tergar, kde již několik let vede pravidelná meditační setkání.

Přihláška na meditační retreat v říjnu

9 + 1 =