TADY A TEĎ
Prodloužený víkend s jógou a meditací

 Dopřejte si čas jen pro sebe, kvalitní odpočinek a načerpání nové energie.

Pojeďte s námi na retreat kombinující cvičení jógy a mindfulness meditace.

Během pobytu se budeme věnovat józe, dechovým cvičením, meditacím všímavosti, všímavým procházkám a zažijeme také kakaovou ceremonii. Program vytváří promyšlený celek, díky kterému bude možné se zklidnit a spojit se více se svým tělem. Pobyt může být dobrým zastavením, během kterého načerpáte energii a inspiraci. Zároveň také získáte větší nadhled a možná i odpovědi na své aktuální otázky nebo témata.

 

Během pobytu…

  • Osvojíte si základy meditace a mindfulness nebo prohloubíte svou stávající praxi

  • Naučíte se, jak lépe přenést všímavost do každodenního života

  • Příjemně protáhnete a posílíte tělo během lekcí jógy

  • Naučíte se, jak pracovat s dechem ke zdraví těla a mysli

  • Zažijete kakaovou ceremonii s léčivým kakaem z Kostariky

  • Budete mít prostor na individuální rozhovory s lektory

  • Budete mít čas na sebe a na procházky

  • Potkáte nové, podobně laděné lidi

  • Vyzkoušíte si různá sebe-poznávací cvičení, která souvisejí s tématem

rámcový PROGRAM

8:00 – 9:30 jóga

9:30 snídaně

10:30 – 13:00 workshop meditace a mindfulness

13:00 – 16:00 oběd a volný čas

16:00 – 17:30 workshop/jemná jóga 

18:30 večeře

20:30 Večerní meditace

O KAKAOVÉ CEREMONII

Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. Kromě toho kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamin) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti. Součástí ceremonie je příprava a pití kakaa, meditace a volný tanec.

 

O józe

V lekcích jógy je kladen důraz na laskavou pozornost k tělu a mysli. Lekce jsou kombinací jemného pohybu vycházející z terapeutické a somatické jógy pro zklidnění nervové soustavy, a zároveň dynamičtější části pro rozproudění energie (prány) v těle. Jóga nás vede do našeho nitra a středu a pomáhá nám kultivovat pocit vnitřního bezpečí.

 

O meditaci

V meditaci všímavosti jde o to prostřednictvím bdělosti a jasného uvědomování postupně transformovat naši mysl a rozvíjet vlastnosti, které v sobě všichni máme, ale které se bez praxe meditace nemusí moc projevovat: moudrost, vyrovnanost, radost, laskavost, soucit, vnitřní svoboda. Cílem meditace není umlčet mysl, bez hnutí setrvávat v určité pozici nebo prožívat výjimečné stavy. Cílem meditace je trvalá a hluboká proměna, stát se plně sami sebou a zároveň v sobě rozvinout to dobré.

prodloužený VÍKEND
S JÓGOU A MEDITACÍ

Termín: od 10. do 13. března 2022
čtvrtek 17.00 až neděle 15.00
Lektoři: 
Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich
Místo: Tuněchodský mlýn, Tuněchody 21, Stříbro (1,5h z Prahy)

O NÁS

Pobytem vás provede Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich. Tereza je lektorkou mindful jógy, která kombinuje vinyasu/hatha, somatickou a terapeutickou jógu. Šimon učí meditaci a mindfulness/všímavost.

Společně jsme realizovali již přes desítku víkendových nebo prodloužených pobytů věnovaných nejrůznějším tématům. Spojení jógy a práce s tělem spolu se všímavostí se ukazuje jako vynikající kombinace, která nám umožňuje zpomalit, zklidnit se a začít jasněji vidět to, co se odehrává v našich životech. Jógu a meditaci vnímáme jako cesty, které nás vedou blíž k sobě, blíž k druhým a k životu, který je plnější a radostnější. Naši práci také pojí společné zaměření na laskavost, soucit a přijetí. Pobyty se snažíme utvářet tak, aby naplňovaly jak potřebu relaxace a klidu a aby nás zároveň vedly hlouběji do našeho nitra. Přáli bychom si, abychom všichni z retreatů odjížděli s radostí do života a chutí pečovat o život a svět kolem nás.

Praktické informace

Pro koho
Pro všechny se zájmem o vnitřní ztišení a práci na sobě. Předchozí zkušenost s jógou a mindfulness meditacemi není nutná. Pokud naopak zkušenosti máte, víkend pro vás může být dobrou příležitostí k prohloubení vlastní praxe a k tomu být delší čas tady a teď.

Ubytování a strava

Ubytuje nás malebný a historií prodchnutý Tuněchodský Mlýn, nacházející se v lesích 13 km od Stříbra (na jihozápad od Plzně, zhruba 1,5 h od Prahy). V okolí Mlýna je velká zahrada, louky a lesy, klid přírody na vás dýchne hned při příjezdu.

Ubytování bude ve sdílených pokojích po 3 až 6 osobách. Dvoulůžkové či jednolůžkové pokoje jsou možné při včasném přihlášení za příplatek.

Strava je formou plné penze a je vegetariánská. Bezlepková a bezlaktózová strava je možná při nahlášení předem.

Ve Mlýně je infrasauna, kterou je možno využít ve volném čase 🙂 

Doprava
Doprava po vlastní ose, propojíme vás, abyste mohli případně cestovat společně.

Cena

6900 Kč – zvýhodněná cena při přihlášení a zaplacení zálohy do 31. ledna 2022

7400 Kč – standardní cena po 31. lednu 2022

Pokud se prodloužený víkend nebude moct uskutečnit z důvodu vládních nařízeních, záloha za pobyt vám bude vrácena v plné výši.

 

Tuněchodský mlýn

Přihláška na Pobyt TADY A TEď

2 + 3 =