TADY A TEĎ
víkend s jógou a meditací

 Dopřejte si čas jen pro sebe, kvalitní odpočinek a načerpání nové energie.

Pojeďte s námi na retreat kombinující cvičení jógy a mindfulness meditace.

Během pobytu se budeme věnovat józe, dechovým cvičením, meditacím všímavosti, všímavým procházkám a zažijeme také kakaovou ceremonii. Program vytváří promyšlený celek, díky kterému bude možné se zklidnit a spojit se více se svým tělem. Pobyt může být dobrým zastavením, během kterého načerpáte energii a inspiraci. Zároveň také získáte větší nadhled a možná i odpovědi na své aktuální otázky nebo témata.

 

Během pobytu…

  • Osvojíte si základy meditace a mindfulness nebo prohloubíte svou stávající praxi

  • Naučíte se, jak lépe přenést všímavost do každodenního života

  • Příjemně protáhnete a posílíte tělo během lekcí jógy

  • Naučíte se, jak pracovat s dechem ke zdraví těla a mysli

  • Zažijete kakaovou ceremonii s léčivým kakaem z Kostariky

  • Budete mít čas na sebe a na procházky

  • Potkáte nové, podobně laděné lidi

  • Vyzkoušíte si různá sebe-poznávací cvičení, která souvisejí s tématem

rámcový PROGRAM

 

Pátek

18:00 jóga

19:30 večeře

20:15 – 22:00 seznámení, představení programu, meditační cvičení

Sobota

7:45 – 9:15 jóga

10:15 – 13:00 workshop meditace a mindfulness, vyzkoušíme si různé typy meditace zaměřené na zastavení a bytí plně tady a teď

13:15 – 16:45 oběd a volný čas

16:45 – 19:30 léčivá kakaová ceremonie

19.45 večeře

20:00 – 22:00 společný večer a prostor pro otázky

Neděle

7:45 – 9:15 jóga

10:15 – 13:30 workshop mindfulness zaměřený na rozvoj laskavosti a soucitu; jak pokračovat v praxi a vnášet více přítomnosti a zastavení do každodennosti

13:30 oběd, rozloučení, odjezd/procházka po okolí

O KAKAOVÉ CEREMONII

Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. Kromě toho kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamin) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti. Součástí ceremonie je příprava a pití kakaa, meditace a volný tanec.

 

O józe

V lekcích jógy je kladen důraz na laskavou pozornost k tělu a mysli. Lekce jsou kombinací jemného pohybu vycházející z terapeutické a somatické jógy pro zklidnění nervové soustavy, a zároveň dynamičtější části pro rozproudění energie (prány) v těle. Jóga nás vede do našeho nitra a středu a pomáhá nám kultivovat pocit vnitřního bezpečí.

 

O meditaci

V meditaci všímavosti jde o to prostřednictvím bdělosti a jasného uvědomování postupně transformovat naši mysl a rozvíjet vlastnosti, které v sobě všichni máme, ale které se bez praxe meditace nemusí moc projevovat: moudrost, vyrovnanost, radost, laskavost, soucit, vnitřní svoboda. Cílem meditace není umlčet mysl, bez hnutí setrvávat v určité pozici nebo prožívat výjimečné stavy. Cílem meditace je trvalá a hluboká proměna, stát se plně sami sebou a zároveň v sobě rozvinout to dobré.

prodloužený VÍKEND
S JÓGOU A MEDITACÍ

Termín: od 2. do 4. prosince 2022
čtvrtek 17.00 až neděle 15.00
Lektoři: 
Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich
Místo: Tuněchodský mlýn, Tuněchody 21, Stříbro (1,5h z Prahy)

O NÁS

Pobytem vás provede Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich. Tereza je lektorkou mindful jógy, která kombinuje vinyasu/hatha, somatickou a terapeutickou jógu. Šimon učí meditaci a mindfulness/všímavost.

Společně jsme realizovali již přes desítku víkendových nebo prodloužených pobytů věnovaných nejrůznějším tématům. Spojení jógy a práce s tělem spolu se všímavostí se ukazuje jako vynikající kombinace, která nám umožňuje zpomalit, zklidnit se a začít jasněji vidět to, co se odehrává v našich životech. Jógu a meditaci vnímáme jako cesty, které nás vedou blíž k sobě, blíž k druhým a k životu, který je plnější a radostnější. Naši práci také pojí společné zaměření na laskavost, soucit a přijetí. Pobyty se snažíme utvářet tak, aby naplňovaly jak potřebu relaxace a klidu a aby nás zároveň vedly hlouběji do našeho nitra. Přáli bychom si, abychom všichni z retreatů odjížděli s radostí do života a chutí pečovat o život a svět kolem nás.

Praktické informace

Pro koho
Pro všechny se zájmem o vnitřní ztišení a práci na sobě. Předchozí zkušenost s jógou a mindfulness meditacemi není nutná. Pokud naopak zkušenosti máte, víkend pro vás může být dobrou příležitostí k prohloubení vlastní praxe a k tomu být delší čas tady a teď.

Ubytování a strava

Ubytuje nás malebný a historií prodchnutý Tuněchodský Mlýn, nacházející se v lesích 13 km od Stříbra (na jihozápad od Plzně, zhruba 1,5 h od Prahy). V okolí Mlýna je velká zahrada, louky a lesy, klid přírody na vás dýchne hned při příjezdu.

Ubytování bude ve sdílených pokojích po 3 až 6 osobách. Dvoulůžkové či jednolůžkové pokoje jsou možné při včasném přihlášení za příplatek.

Strava je formou plné penze a je vegetariánská. Bezlepková a bezlaktózová strava je možná při nahlášení předem.

Ve Mlýně je infrasauna, kterou je možno využít ve volném čase 🙂 

Doprava
Doprava po vlastní ose, propojíme vás, abyste mohli případně cestovat společně.

Cena

4900 Kč zvýhodněná cena při přihlášení do 9. 9. 2022

5400 Kč standardní cena

(1700 Kč za ubytování a stravu + 3200/3700 Kč celovíkendový program vč. kakaové ceremonie, organizace, pronájmu sálu. Ubytování a zbylá částka kurzovného bude k doplacení v hotovosti na místě). 

Tuněchodský mlýn

Přihláška na Pobyt TADY A TEď v prosinci

12 + 7 =