Tady a teď
víkendový pobyt s jógou a mindfulness

Pojďte se zastavit v bývalém mlýně uprostřed borových lesů a vychutnat si přítomný okamžik na místě, které k tomu samo vybízí. Během víkendu se budeme věnovat józe, meditaci všímavosti a zažijeme také kakaovou ceremonii. Program víkendu vytváří promyšlený celek, díky kterému bude možné se zastavit, zklidnit a spojit se více se svým tělem. Víkend může být dobrým zastavením, během kterého načerpáte energii a inspiraci. Zároveň také získáte větší nadhled, a možná i odpovědi na své aktuální otázky nebo témata.

PROGRAM VÍKENDU

  • Osvojíte si základy meditace či prohloubíte svou stávající praxi
  • Naučíte se, jak lépe přenést všímavost do každodenního života
  • Příjemně protáhnete a posílíte tělo během ranních lekcích jógy
  • Budete mít čas na sebe a na procházku
  • Potkáte nové, podobně laděné lidi
  • Program bude různorodý, každý si v něm najde to své

ROZVRH víkendu

Pátek

17:00 – 18:30 jóga
18:45 večeře
20:00 – 21:30 seznámení, představení programu, meditační cvičení

Sobota

8:00 – 9:30 jóga
9:30 – 10:30 snídaně
10:30 – 13:00 workshop meditace a mindfulness
13:00 – 16:45 oběd a volný čas
16:45 – 19:15 léčivá kakaová ceremonie
19.15 večeře

Neděle

8:00 – 9:30 jóga
9:30 – 10:30 snídaně
10:30 – 13:30 workshop mindfulness zaměřený na rozvoj na rozvoj vyrovnanosti a klidu; jak pokračovat v praxi a vnášet více přítomnosti a zastavení do každodennosti
13:30 oběd, rozloučení, odjezd/procházka po okolí

O kakaové ceremonii:

Kakaová ceremonie kombinuje přípravu a pití vysoce kvalitního bio a raw 100% kakaa z Kostariky s meditací a tancem. Tereza propadla kouzlu kakaa při své roční cestě po Střední Americe, kde se účastnila mnoha kakaových ceremonií. Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. S uzemněním pocítíte více jistoty v sami sebe a v život jako takový. Obzvláště silná je kakaová ceremonie v přírodě, kdy naplno můžete prožít spojení s přírodou. Kromě toho, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti.

Ubytování a strava

Ubytuje nás Fara Habřina, bývalá evangelická fara postavená v roce 1851 s výhledem na nejvyšší kopec pravobřežního Labe, Sedlo, s krásnou zahradou a mnoha možnostmi na procházky po Českém Středohoří.

Ubytování je ve sdílených pokojích po 4.

Strava: vyvážená vegetariánská rozšířená polopenze. K obědu bude připravená polévka a bude možné ji doplnit o drobnosti, které zůstanou ze snídaně.

Doprava

Doprava po vlastní ose. Účastníky propojíme pro možnost spolujízdy.

VÍKEND S JÓGOU A mindfulness

Termín: od 30. srpna do 1. září 2024
pátek 17.00 až neděle 15.00
Lektoři: 
Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich
Místo: Fara Habřina, poblíž Litoměřic, kolem hodiny cesty z Prahy 
Cena:
5950 Kč zvýhodněná při přihlášení a platbě do 31. května, po tomto datu 6300 Kč.

O NÁS

Tereza Hausmanová

Józe a mindfulness meditacím se věnuji od roku 2012, kdy mi tyto praktiky významně pomohly zvládnout stres během studií na univerzitě. Od té doby se staly nedílnou součástí mého každodenního života. Hlavní přínos jógy a mindfulness vnímám v tom, že mi umožnily poznat sama sebe na hlubší úrovni, žít více v přítomnosti, v celistvosti a v radosti.

Šimon Grimmich

Učím 8 týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vede víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.