HOMEMADE MEDITAČNÍ RETREAT

O retreatu

Jako domácí zavařeniny, tak i domácí retreaty mají nezaměnitelnou přichuť a pojí se s nimi radost, že jsme si je udělali sami, po svém a z toho, co doma zrovna máme.

Domov je navíc příhodné místo k tomu cítit se sami v sobě doma, aniž bychom museli hledat ideální místo a podmínky někde jinde.

A tak je homemade retreat příležitostí vrátit se do svého vnitřního domova, dotknout se svého vlastního středu, místa, kde jsme plně sami sebou a kde se také setkáváme s tím, co nás překračuje.

Jak bude retreat probíhat

Během retreatu se párkrát online setkáme ke společné meditaci a inspiraci pro vlastní praxi. Jak naložíte se zbytkem víkendu bude zcela na vás. Možná se rozhodnete zůstat sami v tichu, meditovat, chodit na procházky nebo budete trávit víkend s rodinou, s přáteli a nebo budete pracovat. Možná prožijete víkend pro vás obvyklým způsobem, jen s větší pozorností a bdělostí díky rannímu a večernímu zastavení.

Domácí retreat je také pozvánkou k tomu zůstávat ve spojení se svým vlastním středem uprostřed každodenního plynutí života.

Retreat je vhodný i pro začínají meditující, v rámci víkendu bude i čas na případné otázky pro ty z vás, kdo se meditací začínáte. 

Rozvrh společných setkání

(Není povinné zúčastnit se všech setkání, doporučuji ale určitě úvod a závěr.)

pátek
18:30–20:00 uvedení do retreatu

sobota
7:00–8:00 ranní meditace
17:00–18:30 večerní meditace + inspirace

neděle
7:00–8:00 ranní meditace
17:00–18:30 večerní meditace + závěr retreatu

V průběhu víkendu bude rovněž příležitost k individuálním rozhovorům pro ty, kdo této možnosti budou chtít využít.

HOMEMADE MEDITAČNÍ RETREAT

Termín: od 8. do 10. ledna 2021
pátek 18.30 až neděle 18.30
Místo: Doma + online
Cena: Dobrovolný příspěvek.

Dobrovolný příspěvěk je příležitostí rozvíjet štědrost. Můžete dát tolik, aby vám to dělalo radost! A můžete si představovat, jakou radost bude mít obdarovaný 😉

Šimon Grimmich

Učím 8 týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vedu víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.

Přihláška na HOMEMADE MEDITAČNÍ retreat

14 + 7 =