„Žít z vlastního pramene“
8-TÝDENNÍ KURZ MEDITACE a MINDFULNESS

NAŽIVO (NEBO ONLINE, POKUD BY TO NAŽIVO NEŠLO)

„Žít z vlastního pramene znamená být usebrán, být u sebe… Otevírá se tady to vzácné, podstatné a posvátné. Vždyť nakonec bytí, otevřenost a pravdivost v životě nebo láska poukazují na totéž.“

– Anna Hogenová

 

O kurzu

Meditace nás přivádí k vlastnímu středu, učíme se sami sobě lépe rozumět a stáváme se tak více sami sebou. Meditace nám pomáhá se z rozptýlenosti a roztěkanosti vracet k sobě, k vnitřnímu klidu a k tomu, co je pro nás důležité a podstatné.

Během 8 týdenního kurzu meditace Žít z vlastního pramene se zaměříme na základy meditace a mindfulness (plného uvědomování přítomného okamžiku). Naučíte se, jak meditovat, osvojíte si různé formy meditace (meditace vsedě, meditace v chůzi, meditace procházení těla), naučíte se rozvíjet soustředění a klid, plné uvědomování a přátelský postoj k sobě. Dozvíte se, jak pracovat s myšlenkami, jak zacházet s emocemi a jak praxi bdělosti začleňovat do běžného dne.

Spolu s meditací se budeme věnovat hledání vlastní identity, toho, kdo jsme, a jak můžeme „žít z vlastního pramene“, který je zdrojem smyslu, klidu a opravdovosti.

Kurz zahrnuje:

  • 8 středečních večerů od 18.30 do 21.00
  • 1 celodenní setkání v sobotu 27. února od 10.00 do 16.00
  • Materiály k teorii a všem cvičením
  • Audio nahrávky vedených meditací a cvičení všímavosti
  • Podporu během celé doby kurzu

Kurz je vynikající příležitostí k tomu se zastavit, vrátit se k sobě a najít v sobě nové zdroje radosti a smyslu.

Kurz stojí na pravidelné každodenní praxi (zhruba 30 minut denně), ke které bude mít k dispozici nahrávky vedených meditací. Jednotlivá setkání slouží především k prohlubování a rozvíjení této praxe a ke vzájemnému sdílení a podpoře v rámci skupiny.

Po dobu kurzu, jakož i po jeho skončení, jsem vám k dispozici pro případné konzultace.

 

Cena 

1. Základní cena: 5.200 Kč (4.200 Kč, pokud by celý kurz musel proběhnout online).

2. Snížená cena: 3.900 Kč (3.600 Kč, pokud by celý kurz musel proběhnout online)
Pro studenty, důchodce a matky samoživitelky… Sleva je určena těm, kterým by běžná cena kurzu zabránila v účasti. Dobře zvažte, zda slevu potřebujete. Důvěřuji Vašemu rozhodnutí! Pokud váháte, napište mi. 
Pokud je to potřeba, je možné platbu také rozložit do více částí, a část např. zaplatit až během kurzu. V takovém případě mi napište.

3. Stipendium: rozhodněte se, kolik za kurz můžete zaplatit
Chci, aby kurzy byly dostupné všem a cena nebyla překážkou v účasti. Pokud byste se chtěli kurzu zúčastnit, ale z finančních důvodů si to nemůžete dovolit, nabízím možnost požádat o stipendium:  sami si určíte částku, kterou za kurz můžete zaplatit. Důvěřuji vám, že si určíte takovou částku, která bude pro vás dostupná a zároveň vyjádří vaši motivaci a zájem zúčastnit se tohoto kurzu. Pokud chcete požádat o stipendium, vyplňte prosím formulář přihlášky níže a do poznámky uveďte:
1. proč se o stipendium ucházíte
2. jaké jsou vaše 3 hlavní motivace zúčastnit se tohoto kurzu a
3. jakou částku chcete zaplatit

 

Žít z vlastního pramene
8-týdenní kurz meditace a mindfulness

Kdy: od 20. ledna do 10. března 2021, od 18:30 do 21:00, celodenní setkání v sobotu 27. února od 10.00 do 16.00
Kde: Prostor 8, Šmilovského 8, Praha, Vinohrady

Pokud by kurz kvůli opatřením souvisejícím s COVID-19 nemohl probíhat v prezenční formě, proběhl by, ať už zčásti nebo celý, v online podobě.

Šimon Grimmich

Učím 8 týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vedu víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.

Více se dočtete v článku Smysl, touhy a sny

„Kurz byl velmi inspirativní a uklidňující. Když do kurzu více dáte, násobně více z něj také dostanete. Jak kurz probíhá uvnitř každého z nás samozřejmě do velké míry závisí na každém z nás 🙂 Každopádně Šimon je v tomto ohledu dobrý udavatel směru, nebo možná spíše inspirace a námětů k zamyšlení, k jiným úhlům pohledu. Během kurzu si vyzkoušíte několik typů meditací, zjistíte, která Vám vyhovuje více nebo méně, pozorujete posuny ve vnímaní a vše můžete sdílet s ostatními. Líbílo se mi, že Šimon však ke sdílení nikoho nenutil. Skvělé jsou také další inspirativní materiály, cvičení a audia, která dostáváte postupně k dispozici a která vám pomohou s praxí přes týden. Kurz bych doporučila, ale také bych doporučila věnovat se více než já i úkolům během týdne. A rozhodně nevynechejte celodenní mindfullness setkání :)“

Jana H.

Šimon má dar vám přiblížit lehkosti bytí. Tomu nelze říci ne 🙂

Klára J.

„Krásný kurz, ukázal mi nový způsob prožívání času a vnímání dění kolem mne.“

Karel Harant

„Byl to to čas, který jsem měla jen pro sebe. Čas, kdy jsem se mohla zastavit, zpomalit, setkat se sebou. Díky kurzu jsem získala dovednosti, které si přenáším do svého života. Umění udělat si chvilku klidu a vidět věci pozitivně. Děkuji!

Renča Trčková

„Všímavost. Až s tímhle kurzem jsem si uvědomila, jak moc nevidíme svět, ve kterém žijeme. A jak jednoduché vlastně je být přítomná. Díky!“

Bára F.

„Skvělý kurz, který mě naučil základní praktiky všímavé meditace a hlavně mě vytrénoval v drobných každodenních ‚všímavých‘ návycích, z nichž mnohé díky němu dělám už téměř automaticky, což osobně považuji asi za největší přínos a životní změnu. Kurz se nedá pasivně konzumovat, vyžaduje dost vlastní iniciativy a domácího cvičení a rozhodně bych doporučila si to pokud možno naplánovat tak, abyste v jeho období nebyli příliš vytížení.“

Anna N. V.

Přihlásit se na kurz žít z vlastního pramene, od 20. LEDNA

6 + 14 =