DEN V PŘÍTOMNOSTI

Den v přítomnosti je příležitostí se zastavit, věnovat pozornost tomu, co se děje uvnitř i venku a být plněji ve svém těle.

Termín: 24. června od 10.00 do 17.00
Cena: 500 Kč
Místo: Praha 10, Rybalka

 

Během dne si vyzkoušíte různé meditační techniky (procházení těla, meditaci v sedě, meditaci v chůzi a meditaci v pohybu).

Celý den bude probíhat v tichu (s výjimkou instrukcí a podnětů k jednotlivým cvičením), v tzv. ušlechtilém mlčení („noble silence“). Díky tichu a vnitřnímu klidu vzniká prostor pro to, aby něco nového mohlo přijít, vynořit se na povrch, nebo naopak odejít. (Z ticha většinou účastníci mají trochu obavy, pro řadu z nich je to první zkušenost delšího mlčení, nakonec z něho ale mají radost.) 

Den v přítomnosti je jedinečnou příležitostí se více naladit na sebe sama, načerpat novou energii, a získat inspiraci, jak vnášet více přítomnosti do běžného dne.

Pokud už máte s meditací zkušenosti, den v přítomnosti pro vás může být vítaným prohloubením nebo oživením vaší praxe. Zároveň je den v přítomnosti vhodný i pokud s meditací nebo jógou nemáte žádné větší zkušenosti. Nejdůležitější je chuť objevovat!

  Praktické informace:

  • S sebou si vezměte volné pohodlné oblečení a také hodinky, které se budou hodit během všímavé procházky, abyste se včas vrátili a abyste se nemuseli rozptylovat telefonem.
  • Přineste si něco k obědu, ideálně i něco, o co se můžete podělit s ostatními. Na oběd bychom zůstali v našem prostoru, abychom tak i během něj mohli zůstávat v tichu a v přítomnosti. K dispozici je kuchyňka s rychlovarnou konvicí, káva a čaje.
  • Doporučuji rozšířit si den všímavosti i na začátek dne, nakolik to je jen pro vás možné. Můžete začít ráno doma v klidu, kdy již nebudete řešit práci nebo akutní problémy, ale místo toho si dopřejte dobrou snídani, procházku či cokoli, co vám dělá radost.
  • Také doporučuji nechat si volný sobotní večer, abyste se mohli rozhodnout, co opravdu chcete dělat, podle toho, co vzejde z vaší zkušenosti s dnem v přítomnosti.
  • Mlčení doporučujeme vztáhnout i na mobilní přístroje, ideálně tedy doporučujeme dát vědět své rodině a blízkým, že během dne nebudete na příjmu, abyste mohli zůstat nerušeni.