čas pro sebe

s meditací, jógou a kakaem

Den v přítomnosti s jógou a kakaem

Termín: 20. května od 10.00 do 17.00
Lektoři: Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich
Cena: 950 Kč (800 Kč pro studenty)
Max kapacita: 20 osob
Místo: Praha 2, Prostor 8

Den v přítomnosti je příležitostí se zastavit, věnovat pozornost tomu, co se děje uvnitř i venku a být plněji ve svém těle.

Během dne si vyzkoušíte různé meditační techniky (procházení těla, meditaci v sedě, meditaci v chůzi) a zároveň také jógu a dynamickou meditaci, kterou vás provedou učitelé jógy a meditace Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich. Celý den bude probíhat v tichu (s výjimkou instrukcí a podnětů k jednotlivým cvičením), tzv. ušlechtilém mlčení („noble silence“). Díky tichu a vnitřnímu klidu vzniká prostor pro to, aby něco nového mohlo přijít, vynořit se na povrch, nebo naopak odejít. Součástí dne bude rovněž všímavá procházka, všímavý oběd a také nápoj ze 100 % bio, raw kakaa z Kostariky. Kakao velmi přispívá k zakotvení v těle a rozvíjení vstřícnosti a radosti. Tento Den v přítomnosti je jedinečnou příležitostí se více naladit na sebe sama, načerpat novou energii, a získat inspiraci, jak vnášet více přítomnosti do běžného dne.

Pokud už máte s meditací zkušenosti, den v přítomnosti pro vás může být vítaným prohloubením nebo oživením vaší praxe. Zároveň je den v přítomnosti vhodný i pokud s meditací nebo jógou nemáte žádné větší zkušenosti. Nejdůležitější je chuť objevovat!

    Praktické informace:

    • S sebou si vezměte volné pohodlné oblečení a také hodinky, které se budou hodit během všímavé procházky, abyste se včas vrátili a abyste se nemuseli rozptylovat telefonem.
    • Přineste si něco k obědu, ideálně i něco, o co se můžete podělit s ostatními. Na oběd bychom zůstali v našem prostoru, abychom tak i během něj mohli zůstávat v tichu a v přítomnosti. K dispozici je kuchyňka s rychlovarnou konvicí, káva a čaje.
    • Doporučujeme rozšířit si den všímavosti i mimo „učebnu“, nakolik to je jen pro vás možné. Začít ráno doma v klidu, kdy již nebudete řešit práci nebo akutní problémy, ale místo toho si dopřejte dobrou snídani, procházku či cokoli, co vám dělá radost. Také doporučujeme nechat si volný sobotní večer, abyste se mohli rozhodnout, co opravdu chcete dělat, podle toho, co vzejde z vaší zkušenosti s dnem v přítomnosti.
    • Mlčení doporučujeme vztáhnout i na mobilní přístroje, ideálně tedy doporučujeme dát vědět své rodině a blízkým, že během dne nebudete na příjmu, abyste mohli zůstat nerušeni.